ההיסטוריה שלנו

קונסרבטוריון נצרת עילית – ההיסטוריה

 

בשנות ה-70 וה-80, התקיימו בנצרת עילית שיעורי נגינה פרטניים בכלים ספורים (בעיקר כינור ופסנתר) בצורה לא מאורגנת. חלקם כשיעורים פרטיים אצל מורים בבתיהם, חלקם כחוג במסגרת המרכז הקהילתי השכונתי.

 

בשנת 1992, בהחלטתה משותפת של עיריית נצרת עילית ורשת המרכזים הקהילתיים הוחלט להקים גוף מסודר ומאורגן אשר יכיל בתוכו את כל תחומי החינוך המוסיקלי. מי שנבחר להקים את הקונסרבטוריון העירוני היה סמיון קיסר אשר הפך את הפרויקט למפעל חיים של ממש.

 

המבנה הראשון בו פעל הקונסרבטוריון העירוני היה ביה"ס "גלעד" בשעות אחה"צ, בכיתות לימוד שאינן מותאמות למוסיקה, עם כלים ישנים אשר לוקטו ממקומות שונים ע"י סמיון וצוות המורים דאז.

 

לאט לאט, תוך עבודה קשה ומתוך חזון להעשיר ולפתח את התחום עבור ילדי העיר, נפתחו עוד ועוד מגמות, סגל המורים גדל משנה לשנה, נלמד מגוון רחב יותר של כלים, נפתחו יותר הרכבים ותזמורות ונפתח אפילו מסלול בחינת בגרות עבור התלמידים המצטיינים.

 

בשנת 2008, לאחר מאמצים כבירים תוך הבנה כי לא ניתן להמשיך ולפעול בתנאים דלים ומגבילים, הוחלט להעביר את הקונסרבטוריון העירוני אל היכל האמנויות והספר ע"ש גרין בשכונת הר-יונה. במקום החדש התלמידים והמורים יכלו ליהנות מחדרים אקוסטיים המותאמים ללמידת הנגינה, כלים חדשים ומערכות שמע מתקדמות. כמובן שהמעבר למקום מתאים גרם לקפיצה אוטומטית ברמת ההישגים של התלמידים והקונסרבטוריון.

 

התלמידים של הקונסרבטוריון ייצגו בכבוד את עצמם ואת העיר נצרת עילית לאורך השנים, אם בנגינת סולו ואם בנגינה בהרכבים ותזמורות בהופעות חובבניות ומקצועיות חשובות בעיר, בארץ ובחו"ל, השתתפו בתחרויות וזכו בפרסים ראשונים וניגשו לבחינות הבגרות והשיגו ציונים מן הגבוהים בארץ.

 

בשנת 2017, לאחר 25 שנות פעילות ענפה, חשובה ומשמעותית, פרש סמיון קיסר לגמלאות. לאחר בחינת מספר מועמדים מרחבי הארץ נבחר בשנת 2018 יורי גייפמן לניהול הקונסרבטוריון העירוני בנצרת עילית. כיום מלמדים בקונסרבטוריון 18 מורים ולומדים בו כ-200 תלמידים תושבי נצרת עילית והסביבה.

צור קשר

משעורים פרטיים לחובבנים ועד לתוכניות לימוד מקצועיות בכיתות מאובזרות , הקונסרבטוריון בנצרת עילית ימצא את הדרך הייחודית בשבילך להביא את אהבתך למוזיקה לחיים

התקשר עכשיו לשיעור היכרות חינם

04-6001678

כתובת

 

היכל האמנויות והספר ע"ש גרין

רחוב לבנה 6, נצרת עילית
 

conservatorynallit@gmail.com

מספרי טלפון : 04-6001978
                     04-6001678  

מספר פקס :   6565598- 04

שעות פעילות המזכירות

ימים א'-ה'   11:00-19:00

  • Facebook Basic Black
  • Black YouTube Icon

© 2018 Proudly created by SkyMap Studio